Jauns mobilais sociālais tīkls sāk pārklāt Latviju

Šodien pat attālākajās planētas vietās interneta lietotājus un entuziastus vairs nepārsteigsi ar dažādiem portāliem, vortāliem, interneta vietnēm vai blogiem. Tomēr laiku pa laikam arī elektroniskajā vidē notiek savas mazās „revolūcijas”, kas liek izmainīt priekšstatus par interneta un mobilo tīklu piedāvātajām iespējām. Arī pie mums nonācis viens no šādiem produktiem, tā dēvētais mobilais sociālais tīkls, ar nosaukumu „FindMe.lv”.

Šis tīkls no ierastajām interneta vietnēm atšķiras ar to, ka tā lietotājiem, neatkarīgi no interneta pieslēguma veida, ir iespēja elektroniski komunicēt savā starpā no jebkuras vietas pasaulē vai Latvijā. Vajadzīgs ir tikai mobilais tālrunis. Tāpēc FindMe.lv ir ļoti parocīgs rīks, ja „nesēžat” visu laiku internetā, bet atrodaties kustībā un pārsvarā komunicējat, lietojot mobilo tālruni.

Faktiski jums vairs nav vajadzīga „wap” versija, lai pieslēgtos mobilajam sociālajam tīklam kā tas ierasts lietojot interneta portālus. Pietiek ar to, ka esat uzstādījuši attiecīgo FindMe.lv programmatūru uz sava tālruņa, un jūs jau esat „online”. Šāda funkcija tīkla lietotājiem paver milzu iespējas. Turklāt tas neizmaksā dārgi, jo pašas mobilā telefona aplikācijas izmantošana ir bez maksas, bet vajadzīgie datu pārraides apjomi GPRS tīklā ir ļoti mazi. Savukārt, ja tālrunis pieslēgts „wi-fi”, tīkla lietošana portāla apmeklētājiem nemaksā vispār neko.

FindMe.lv tehnoloģijas mobilajā tālrunī ļauj īsā laikā atrast cilvēkus, kā arī ieraudzīt draugu un radinieku atrašanās vietu uz kartes. Tas ir ļoti parocīgi, jo ar mobilā telefona palīdzību tagad iespējams veiksmīgāk organizēt tikšanās, plānot ceļojumus un orientēties nepazīstamā apvidū. Daudzi tīkla lietotāji atzīst, ka risinājums esot arī ekonomiski izdevīgs, jo ļauj ietaupīt naudu sūtot bezmaksas īsziņas, kā arī veicot cita veida datu pārraidi.

Vēl viena atšķirība no ierastā mobilā interneta ir tāda, ka FindMe.lv piedāvā jaunas attēlu apskates iespējas. Piemēram, ar mobilo tālruni uzņemts foto jau tajā pašā brīdī nokļūst jebkurā datorā vai telefonā, kas ir pieslēgts mobilajam sociālajam tīklam. Papildus tam attēla saņēmējs uz kartes redz arī vietu, no kuras fotogrāfija sūtīta. Šo iespēju visaktīvāk izmanto ceļotāji. Tie šādā veidā informē par savu maršrutu un apskates objektiem mājās palicējus, veidojot uz kartes apskatāmas galerijas ar eksotiskām ainavām, iemīļotākajām atpūtas vietām un labākajiem iepirkšanās centriem.

Jāpiebilst, ka mobilais sociālais tīkls ir brīvi pieejams jebkuram, neatkarīgi no vecuma un zināšanām par informāciju tehnoloģijām. Galvenais – lai tā lietotājam tālrunī būtu uzstādīta FindMe.lv aplikācija. Kā ātrāku un lētāku saziņas līdzekli šādus tīklus visā pasaulē izmanto visdažādākās cilvēku grupas – sākot ar skolēniem, studentiem, vecākiem, līdz pat uzņēmējiem un ceļotājiem. Turklāt, lai darbotos ar FindMe.lv, pietiek ar elementārām iemaņām interneta lietošanā.