Tūristi gida vietā izvēlas mobilo tālruni

Kompānija “FindMe.lv” prognozē, ka samazinoties Latvijas iedzīvotāju finansiālajām iespējām, šogad strauji pieaugs pāris dienu ceļojumu skaits uz tuvējām ārzemēm. Ceļot gribētāji vairs nevarēs atļauties garākus un dārgākus maršrutus uz eksotiskām zemēm. Tāpēc daudzi tūristi būs spiesti meklēt interesantus ceļojumu objektus un veidus te pat Latvijā, vai tuvākajās kaimiņvalstīs.

Par spīti ekonomiskajai krīzei, daļa valsts iedzīvotāju vasarā tomēr apsver iespēju atrast brīvus līdzekļus ceļojumiem. Tomēr atšķirībā no iepriekšējiem gadiem tūristi citu zemju apskatei varēs atļauties tērēt daudz mazāk naudas. Tāpēc īpaši lielu vērība tiks pievērsta jautājumam, kā padarīt ceļojumu pēc iespējas interesantāku un lētāku.

Kompānijas izpilddirektors Andrejs Podobeds skaidro, ka viens no varbūtējiem risinājumiem ir moderno tehnoloģiju piedāvāto iespēju izmantošana ceļojumos. Aizvien vairāk cilvēku visā pasaulē lieto tā dēvētos “mobilos sociālos tīklus”, lai braucienus uz ārvalstīm padarītu interesantākus un ietaupītu naudu par gida pakalpojumiem.

Ar speciālu mobilā tālruņa aplikāciju un interneta palīdzību, ceļotāji sākuši veidot savdabīgas kopienas internetā. Atrodoties šādā tīmekļa vietnē tūristi no visas pasaules kartei pievieno interesanto objektu sarakstus un foto galerijas no vietām, kuras apmeklējuši. Izmantojot mobilo telefonu, ikviens interesents var aplūkot citu cilvēku atsauksmes, par dažādiem apskates objektiem, viesnīcām, cenām un piedāvāto servisu. Lietojot šādas tālruņos uzstādītas aplikācijas, ceļotāji būtībā paši kļūst par gidiem. Turklāt programma atvieglo arī orientēšanos nepazīstamā apvidū, jo ir tieši saistīta ar internetā pieejamajām kartēm. Tas nozīmē, ka ceļotājs var ieraudzīt savu atrašanās vietu uz kartes un uzzināt attālumu kas jāveic līdz izvēlētajam objektam.

Papildus tam šādas mobilās aplikācijas paredz arī bezmaksas “MMS” (multivides ziņojumu) sūtīšanas iespējas. Piemēram, atrodoties ceļojumā ar mobilo tālruni uzņemts fotoattēls var nokļūt citu lietotāju mobilajos tālruņos vai datoros jau pēc dažām sekundēm. Sūtot virtuālās “pastkartes” daudzi ceļotāji dalās savos iespaidos ar mājās palicējiem un veido ceļojumu dienasgrāmatas. Turklāt draugi un tuvinieki ierauga gan pašu fotoattēlu, gan pieturas punktu uz kartes, kur šī fotogrāfija uzņemta.

“Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem šādas tehnoloģijas vēl ir jaunums. Tomēr ņemot vērā, kā mobilie sociālie tīkli attīstās citviet pasaulē, nebūs ilgi jāgaida brīdis kad arī pie mums tie liksies tikpat ierasti kā, piemēram, internetbankas” uzskata Andrejs Podobeds.