VIDEO: Prognozē izmaiņas sabiedrisko attiecību tirgū

Uz sarunu par mārketinga, reklāmas un sabiedrisko attiecību attīstību, kā arī perspektīvām Latvijā “TautasTV.lv” viedokli paust aicinājām nozares speciālistus. Interneta žurnāla “Parbrendu.lv” autors Krišjānis Papiņš un sabiedrisko attiecību kompānijas “PR Holding” projektu vadītājs Matīss Nīmanis analizē pārmaiņas mediju attiecību un reklāmas tirgū.

Krišjānis Papiņš uzskata, ka sākoties ekonomiskajai krīzei mārketinga un sabiedrisko attiecību tirgu ir skārušas fundamentālas pārmaiņas. Tāpēc turpmāk konkurētspējīgas būšot tikai tās kompānijas, kuras piedāvās daudzpusīgākus un uz klienta vajadzību uzrunāšanu orientētus produktus.

Savukārt “PR Holding” pārstāvis norāda uz to, ka atšķirībā no “treknajiem gadiem” klienti ir kļuvuši daudz prasīgāki un viņus interesē konkrēts rezultāts. Tādēļ arī izdzīvošot vienīgi tie uzņēmumi, kas klientiem spēšot piedāvāt tieši uz pārdošanas veicināšanu tendētus pakalpojumus.

Kā vienu no veiksmīgākajām pēdējā laika pārdošanas kampaņām Papiņš min ASV ātrās ēdināšanas uzņēmuma “Burger King” akciju, kura esot bijis spilgts piemērs tam kā efektīvi uzrunāt patērētāju vajadzības. Tikmēr Matīss Nīmanis atzinīgi vērtē neseno Latvijas Mobilā Telefona izplatīto paziņojumu masu medijiem saistībā ar tā dēvētā Tele2 “meteorīta” akciju.

Abi mediju biznesa pārstāvji atzīst, ka šobrīd neviens uzņēmējs vairs nav gatavs maksāt par aktivitātēm, kuru mērķi un uzdevumi nav skaidri definēti. Viņuprāt jau sen ir beidzies tas laiks, kad mārketinga, sabiedrisko attiecību un reklāmas kampaņas tika rīkotas haotiski, īpaši nedomājot par to kādu labumu tās dos klientiem.