Kampaņu organizēšana

Sabiedrisko attiecību kampaņu organizēšana ir komunikācijas darbību kopums, kas tiek realizēts, lai palīdzētu sasniegt uzņēmuma vai organizācijas nospraustos uzdevumus un mērķus.

Ko var izdarīt ar sabiedrisko attiecību kampaņu?

Ja komunikācijas plānošanu mēs varam uzskatīt par stratēģiju, tad sabiedrisko attiecību kampaņas jau ir vistīrākā taktika. Tāpēc ar tām var izdarīt ļoti daudz.

Var, piemēram, pastāstīt par produktiem un pakalpojumiem tā, lai potenciālie klienti jūs patiešām sadzirdētu. Nevis kā tas notiek vairumā gadījumu ar tradicionālo reklāmu, kad cilvēki vienkārši pārslēdz televīzijas kanālu, pārgroza radio staciju vai pāršķir citu lapaspusi preses izdevumā.

Var veidot sabiedrisko viedokli un tādā veidā ietekmēt tirgu. Var kļūt par viedokļu līderi savā nozarē. Var pastāstīt par uzņēmumu, personālu, nozares problēmām un risinājumiem. Var veidot uzņēmuma reputāciju un tēlu klientu, kā arī sabiedrības acīs. Galu galā – var radīt sabiedrības spiedienu un tādā veidā ietekmēt pat politiķu lēmumus.

Īsi sakot – gandrīz visu, ko jūs sistemātiski un mērķtiecīgi darāt vai gribat darīt komunikācijas lauciņā var nosaukt par sabiedrisko attiecību kampaņu.

Kāpēc tas strādā?

Tāpēc, ka sabiedriskās attiecības rada iespaidu, ka neuzbāžas.

Patiesībā gan tās pat ļoti uzbāžas, ja vajag. Vienkārši cilvēki to neredz. Lielākā daļa no tā ziņu materiāla, ko jūs šodien varat izlasīt medijos, patiesībā ir tapis balstoties uz kāda sabiedrisko attiecību speciālista ierosinātas vai kā savādāk inspirētas informācijas pamata.

Protams, eksistē tādi jēdzieni kā “mediju dienas kārtība”, “neatkarīgā un pētnieciskā žurnālistika”, “redakcijas viedoklis” utt. Taču patiesībā lielu daļa tēmu ir sabiedrisko attiecību speciālistu iedvesmotas un citādi “nejauši” nokļuvušas žurnālistu redzeslokā.

Tieši tāpat var izdarīt, lai informācija par jūsu piedāvātajiem produktiem vai pakalpojumiem “nejauši” nokļūtu potenciālo klientu rīcībā un radītu interesi pirkt. Tikai pie tā ir nopietni un metodiski jāstrādā, ar ko mēs attiecīgi arī varam jums palīdzēt.