Video kampaņas

Reklāmas rullīši un komerciālie sižeti televīzijā līdz šim ir bijuši samērā ekskluzīvi un dārgi produkti. Taču, pateicoties informācijas un citu tehnoloģiju attīstībai, ikvienam tagad ir iespēja sagatavot ziņas video sižetu un video relīžu formātā, lai pēc tam šos materiālus izvietotu kādā sociālajā medijā vai pat konkrēta interneta ziņu portāla video sadaļā.

Kādam jābūt labam video sižetam?

Ja vēlaties nokļūt portālu ziņās, tad sarežģītākais šajā procesā ir radīt materiālu, kas būs pietiekami saistošs un saturīgs, lai attiecīgais interneta medijs to savā vietnē piekristu publiskot. Savukārt, ja vēlaties savu mērķauditoriju meklēt tādos sociālajos medijos kā, piemēram, YouTube.com“, “Vimeo.comvaiRuTube.ru, video sižetam ir jābūt pietiekami interesantam un atraktīvam, lai spētu piesaistīt salīdzinoši kaprīzās un izvēlīgās auditorijas uzmanību.

Tādēļ galvenais jautājums vienmēr ir par to – kā atrast cilvēkus, kas šo uzdevumu pēc iespējas operatīvāk un prasmīgāk paveiks? Kas izdomās tādu scenāriju, lai varētu piesaistīt auditorijas uzmanību un vienlaikus pārdot savas idejas, uzskatus, produktus vai pakalpojumus? Kas būs sižeta operators un kā atrast cilvēku ar īpašu balss tembru, lai ierunātu tā saucamo fona tekstu? Kas nofilmēto materiālu profesionāli samontēs, pievienojot skaņu un titrus, kā arī izveidos un piemontēs citus video sižetiem tik vajadzīgos elementus? Un visbeidzot, kas sagatavos sižeta aprakstu un izplatīs samontēto materiālu attiecīgajos medijos?

To visu var pamēģināt izdarīt arī saviem spēkiem. Taču pieredze rāda, ka šādi materiāli īstu popularitāti gūst ļoti, ļoti reti. Visbiežāk tie tā arī paliek mētājoties sociālo mediju “bezizmēra” arhīvos. Protams, var jau apgalvot, ka arī tas ir sava veida nospiedums sabiedrības un mediju vēsturē, taču diez vai tas jums palīdzēs popularizēt savus uzskatus, veidot pārliecinošu tēlu vai vienkārši gūt peļņu, pārdodot vairāk preces un pakalpojumus.

Ko darīt?

Labākais veids kā izveidot profesionālu video materiālu (sižetu, video relīzi vai interviju) ir šim nolūkam izmantot profesionālu producentu palīdzību. Vislabāk strādāt ar tādu producentu grupu, kas darbojas kopā ar pieredzējušiem komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālistiem. Tie savukārt var palīdzēt nofilmēto materiālu pēc tam arī virzīt tālāk ziņu medijos un citās atbilstošās vietnēs, lai ātrāk un efektīvāk aizsniegtu vajadzīgo auditoriju.

Mēs varam palīdzēt jums izveidot sekojošus video materiālus:

  • Video sižets ir parocīgs pārdošanas instruments, ar kura palīdzību var ātri un uzskatāmi pastāstīt par dažādiem notikumiem, iespējām, jauniem produktiem, idejām, pakalpojumiem, kā arī daudzām citām jūsu auditorijai noderīgām un neapšaubāmi vajadzīgām lietām.
  • Video relīze ir tas mārketinga un sabiedrisko attiecību produkts, ar kuru jūs visdrīzāk klauvēsiet pie dažādu interneta portālu redakciju durvīm. Ja ar parastu komerciālo sižetu vienā televīzijas kanālā auditoriju aizsniegsiet tikai vienu vai divas reizes (turklāt speciāli šādiem sižetiem atvēlētā reklāmas laikā), tad ar veiksmīgu video relīzi jūs visus elektroniskos medijus varat sasniegt vienlaikus. Turklāt šis sižets visdrīzāk attiecīgo mediju arhīvos glabāsies mūžīgi, tāpēc vienmēr varēs kalpot par lielisku pierādījumu kā jūsu produktu un pakalpojumu kvalitātei, tā arī organizācijas un uzņēmuma labajai slavai.
  • Intervija ļaus jums pašiem kļūt par savu ideju, uzskatu vai piedāvājuma mediju. Uzzīmēt kompānijas vai organizācijas portretu, radīt uzticību piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem, vai arī padziļināt skatītāju izpratni par jūsu darbību. To visu var izdarīt vienkārši prasmīgi sagatavojot veiksmīgu interviju.

Piemērus sagatavotajiem video materiāliem atradīsiet mūsu producentu grupas kanālā “YouTube.com“.